Дома Фудбал Репрезентации РЕСПЕКТ е мал збор – Погледнете што правеше по историскиот успех селекторот кој ја фрли Италија на колена (ФОТО)

РЕСПЕКТ е мал збор – Погледнете што правеше по историскиот успех селекторот кој ја фрли Италија на колена (ФОТО)

0
sweden

Селекторот на фудбалската репрезентација на Шведска, Јан Андерсон успеа со Шведска да се пласира на Мундијалот во Русија и тоа исфрлувајќи ја големата Италија.

Иако направи огромен подвиг во бараж натпреварите ладниот Скандинавец не дозволи да го совладаат емоциите напротив тој не ни прослави на вистински начин туку по прославата на неговите фудбалери тргна да го собира ѓубрето кое ти го направија.

Навистина, потег за распект.

Прочитајте поврзани статии
Повеќе S. D.
Load More In Репрезентации

Проверете

Германскиот репрезентативец признава: Поради тероризмот размислував да го напуштам фудбалот

Фудбалерот на Борусија Дортмунд и репрезентативецот на Германија беше дел од натпреварот п…