Дома Фудбал Европско првенство во фудбал ЕУРО Реми меѓу Швајцарија и Шкотска

Реми меѓу Швајцарија и Шкотска

Шкотска и Швајцарција вечерва одиграа реми без победник 1:1, па Швајцарците со ова реми стигнаа до четири бода и се на чекор до пласман во осминафиналето.

Скот Мектоминеј во 13.минута донесе водство за Шкотска, но израмни Џердан Шаќири со прекрасен удар од далечина во 26.минута од мечот.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


На Швајцарците им беа поништени два гола по реакција на ВАР поради недозволена позиција.

За Шкотска е ова прв бод и се уште има теоретски шанси за нокаут фазата, со оглед дека сега им следи меч против Унгарија.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Европско првенство во фудбал ЕУРО

Проверете

По освоеното Европско првенство, Јамал ужива во Грција 📸

Најголемата фудбалска сензација на денешницата, младиот Шпанец Ламине Јамал, ужива во засл…