Дома Останати Кошарка НБА Ремек-дело: Никола Јокиќ доби огромен графит од 10 метри! (ФОТО)

Ремек-дело: Никола Јокиќ доби огромен графит од 10 метри! (ФОТО)

0
jokic

Познато е ека Никола Јокиќ е голем човек. Како поради своето однесување на теренот и кошаркарското знаење така и надвор од него.

Тоа го натера познатиот уметник Андреј Јосифовски, познат како Пијаниста да нацртао громен графит од Јокиќ во големина од 10 метри.

Ремек-делото кое остава без текст е направено во основното училиште „Доситеј Обрадовиќ“ каде што своите школски денови ги минуваше српскиот кошаркар.


Следете го Sportski.mk и на


 

View this post on Instagram

 

Grafit u Somboru.

A post shared by Dnevna doza košarke ✪ (@dnevna_doza_kosarke) on

Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In НБА

Проверете

Mилвоки после 18 години победи во плејоф серија, Харден и друштвото ќе почекаат за славје (ВИДЕО)

Кошаркарите на Милвоки Бакс изминатата ноќ славеа против Детроит Пистонси со 127:104 и так…