Дома Останати Кошарка НБА Ремек-дело: Никола Јокиќ доби огромен графит од 10 метри! (ФОТО)

Ремек-дело: Никола Јокиќ доби огромен графит од 10 метри! (ФОТО)

0
jokic

Познато е ека Никола Јокиќ е голем човек. Како поради своето однесување на теренот и кошаркарското знаење така и надвор од него.

Тоа го натера познатиот уметник Андреј Јосифовски, познат како Пијаниста да нацртао громен графит од Јокиќ во големина од 10 метри.

Ремек-делото кое остава без текст е направено во основното училиште „Доситеј Обрадовиќ“ каде што своите школски денови ги минуваше српскиот кошаркар.

 

View this post on Instagram

 

Grafit u Somboru.

A post shared by Dnevna doza košarke ✪ (@dnevna_doza_kosarke) on

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In НБА

Проверете

Џејмс Харден делеше пари на Бахамите кога виде дека децата ловат риба за да се прехранат (ВИДЕО)

Aсот на Хјустон во хуманитарна мисија. Џејмс Харден не одговори на повикот на Грег Попович…