Дома Фудбал Италија Ремек-делото на Пандев помеѓу најубавите погодоци во Серија А! (ФОТО)

Ремек-делото на Пандев помеѓу најубавите погодоци во Серија А! (ФОТО)

Фантастичниот лоб на Горан Пандев многу веројатно ќе се најде помеѓу најубавите четири погодоци во Серија А за минатата сезона.

Пандев изведе вистинска мајсторија против Верона и заслужено неговиот гол ќе биде помеѓу најубавите.

Гала-вечерта во италијанскиот фудбал ќе се одржи во понеделник во Милано. До овој момент Пандев собра 12% од гласовите во изборот на „Скај Спорт“. Лидер е Мауро Икарди (24), па потоа следуваа Брињоли (18%), Сусо (14%) од Милан, па Пандев.

Гласањето ќе се затвори за четири дена па се очекува ремек-делото на македонската фудблска икона да заврши на четвртата позиција.

Tука можете да ги погледнете сите номинирани погодоци.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Атлетико Мадрид не може да регистрира играчи

Атлетико Мадрид се најде во незгодна ситуација и не може да пријавува нови играчи, бидејќи…