Дома Фудбал Реал Мадрид ја прегази Мелија во Купот! (видео)

Реал Мадрид ја прегази Мелија во Купот! (видео)

0

Откако во првиот меч славеше со 4:0, Реал Мадрид денес на својот стадион со високи 6:1 против Мелија го потврди пласманот во следното коло во Купот на кралот.

Резултатот го отвори Асенсио во 33-та минута, а само две минути подоцна истиот играч зголеми на 2:0. Вп 39-та минута Асенсио му асистираше на младиот Хавиер Санчез за 3:0.

Во второто полувреме „кралевите“ во врв ја наполнија мрежата на нисколигашот, а погодија Иско два пати и Винисиус. Гостите постигнаа почесен гол во 81-та минута преку Касмија.


Следете го Sportski.mk и на


Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Видео: Легендите на Ливерпул и Милан играа на „Енфилд“, Жерард и Пирло како во најдобрите денови!

Денес на „Енфилд“ беше одигран хуманитарен натпревар помеѓу легендите на двата европски ги…