Дома Фудбал Лига на шампиони Реал се спасуваше од срам – Зидан ја презеде одговорноста!

Реал се спасуваше од срам – Зидан ја презеде одговорноста!


Кој ќе освои трофеј во Бундеслигата, а кој ќе испадне од Премиер лигата!? ↓↓↓Легија и Реал, во Варшава, одиграа спектакуларн меч, за жал без присуство на публика, кој заврши 3-3, по што „кралевите“ го доведоа во прашање првото место на табелата во Ф групата.

Реал во второто полувреме се спасиваше од пораз во Варшава, а тренерот Зинедин Зидан ја презеде одговорноста за киксот на неговиот тим.

„Не случи она што го очекувавме. Ни беше прилично тешко, а тоа не ни се случува често. Се опуштивме, откако постигнавме два гола“, изјави Зидан.

„Резултатот е логичен, иако Легија влезе во натпреварот дури по 25-тата минута. Си ги искомплициравме работите и јас сум виновен за тоа. Треба да бидеме трпеливи и да работиме сложно во иднина. Имаме шанси да завршиме на првото место во групата и ќе го искористиме тоа“, додаде Зидан.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Жоао Феликс може да се пресели на „Олд Трафорд“

Кој ќе освои трофеј во Бундеслигата, а кој ќе испадне од Премиер лигата!? ↓↓↓ Португалскио…