Дома Топ вести Реал Мадрид ја „краде“ ѕвездата на Барселона

Реал Мадрид ја „краде“ ѕвездата на Барселона

Шпанските медиуми пишуваат дека Флорентино Перез ќе се обиде да го доведе фудбалерот на Барселона, Роналд Араухо.

Уругвајскиот дефанзивец игра одлично оваа сезона и е можеби најсветла точка во каталонскиот тим.

Неговиот договор со Барселона истекува во јуни 2023 година и клубот од „Камп Ноу“ се уште не започнал преговори за продолжување на соработката.

Преговорите сака да ги расипе Перез, кој планира да му понуди многу поголема плата на Араухо и да го донесе на „Сантиаго Бернабеу“.

Тој се надева дека нема да има продолжување на соработката и дека ќе дојде во Реал Мадрид како слободен играч во летото 2023 година.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Реал има список од шест таленти за апсолутна доминација

Шпанскиот гигант Реал Мадрид бара засилувања за иднината, а „Марка“ пишува дека веќе е нап…