Дома Топ вести Реал Мадрид се откажа од Погба поради една причина

Реал Мадрид се откажа од Погба поради една причина

1

Иднината на Пол Погба и ова лето е главна тема на трансфер пазарот, особено откако Французинот отворено призна дека е спремен да за нов предизвик во кариерата.

Иако на големо се шпекулираше дека Пол Погба кариерата ќе ја продолжи во Реал Мадрид, сепак тоа нема да се случи.

Шпанска „Марка“ пренесува дека кралскиот клуб се откажал од намерата да го ангажира фудбалерот на Манчестер Јунајтед затоа што стравувал дека со евентуален скап трансфер би можел да ги наруши правилата на Финансискиот фер плеј.

Тоа значи дека Јувентус останува единствен клуб кој во моментов е заинтересиран за Французинот, а и самиот Погба би сакал да се врати во Торино.

Меѓутоа, „бјанконерите“ не се спремни да платат 150 милиони евра колку што бара Јунајтед, па ќе се обидат во зделката да вклучат некој свој играч како Дибала или Даглас Коста.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Нејмар го избра својот идеален тим и предизвика лавина коментари (фото)

Најскапиот фудбалер на светот, Нејмар во разговор за шпанските медиуми го избра својот иде…