Дома Топ вести Реал Мадрид највреден клуб во светот

Реал Мадрид највреден клуб во светот

Познатиот магазин „Форбс“ традиционално ја објави листата на највредните клубови во светот.

Прв на листата е Реал Мадрид со вредност од над 6.07 милијардо долари, 19% повеќе од претходната година. „Форбс“ тоа го објаснува со пласманот во пет од последните девет финалиња во Лигата на шампионите победувајќи во сите.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Манчестер Јунајтед порасна за скоро 30% во однос на пред една година и сега е на шест милијарди долари.

На листата зад Јунајтед следат Барселона, Ливерпул, Манчестер Сити и Баерн Минхен.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

ПСЖ и Дортмунд се први полуфиналисти во ЛШ

Пари Сент Жермен и Борусија Дортмунд обезбедија полуфинале откако вечерва беа подобри од Б…