Дома Топ вести Реал Мадрид купи нов голман и ги изненади сите

Реал Мадрид купи нов голман и ги изненади сите

0

Реал Мадрид го донесе првото засилување за следната сезона, како што се очекуваше засилена е голманската позиција, но неговото име ги изненади фановите.

Имено, станува збор за 19-годишниот голман на украинска Зорја, Андриј Лунин. Покрај „кралскиот клуб“ сериозно заинтересирани за младиот Лунин беа и тимовите на Ливерпул, Рома и Наполи.

Лунин важи за еден од најталентираните голмани во Европа и веќе дебитираше за украинската репрезентација, а „кралевите“ за неговиот потпис ќе платат 14 милиони евра.

Сепак, доведувањето на Лунин не значи дека Реал се откажал од намерата да донесе врвен голман ова лето, а првото име Алисон Бекер од Рома.

Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Милан ќе мора да го продава Донарума: ПСЖ и Манчестер Јунајтед спремаат понуди

Милан ќе мора да се соочи со нови ограничувања кога станува збор за ФФП доколку и оваа год…