Дома Фудбал Реал Мадрид го наградува Винисиус

Реал Мадрид го наградува Винисиус

Винисиус Јуниор и оваа сезона игра во фантастична форма во дресот на Реал Мадрид и се промовираше во еден од најдобрите млади фудбалери во светот.

Тој има договор со Реал до јуни 2027 година, но клубот сака да го награди за добрите партии и да му понуди подобар договор.


Време е за фудбалска класика: Шпанија - Италија! ↓↓↓


Иако Бразилецот неодамна го продолжи договорот со „кралевите“, сепак со доаѓањето на Мбапе може да се доздаде незадоволство бидејќи Французинот ќе добива далеку повисока плата.

Поради тоа Реал наскоро ќе започне преговори за продолжување на договорот до 2029 година со значително повисока плата.

Притоа, во договорот ќе има богат бонус доколку Винисиус ја добие „Златната топка“ оваа година.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Италија си даде автогол, Шпанија во осминафинале🎥

Шпанија го доби дербито против Италија со 1:0 и тоа со автогол и го обезбеди првото место …