Дома Топ вести Реал и Милан во битка за ѕвездата на Сити

Реал и Милан во битка за ѕвездата на Сити

Реал Мадрид и Милан се силно заинтересирани за напаѓачот на Манчестер Сити и аргентински репрезентативец, Јулијан Алварез.

Сити го доведе од Ривер Плата летото 2022 година за само 18 милиони евра, а Алварез веднаш го покажа својот потенцијал.


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Меѓутоа, Алварез на „Етихад“ е во сенка на Халанд и не добива голема минутажа, па размислува да ја промени средината.

„Кралевите“ ја следат ситуацијата и ќе се обидат да го доведат уште во зимскиот преоден рок.

Милан исто така во него гледа идеална замена за Жиру, но Сити не размислува за продажба на Аргентинецот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

„Бомба“: Бензема може да потпише за Фенербахче

Карим Бензема после една година помината во Саудиска Арабија би можел да се врати во Европ…