Дома Топ вести Реал има само една желба на трансфер пазарот, еве како ќе изгледа тимот📷

Реал има само една желба на трансфер пазарот, еве како ќе изгледа тимот📷

Реал Мадрид ова лето остана без капитенот Серхио Рамос, а блиску до заминување е и Рафаел Варан.

На „Сантиаго Бернабеу“ пристигна само Давид Алаба, а раководството нема намера да купува нови играчи, освен ако успее да го доведе Мбапе.

Килијан Мбапе е единствената желба на Флорентино Перез и доколку не успее да го донесе нема да купува нови фудбалери.

Шпанските медиуми веќе објавија како треба да изгледа тимот на Реал Мадрид во новата сезона.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Куман: Меси ги покриваше сите проблеми во Барселона

Тренерот на Барселона, Роналд Куман лошо ја започна сезоната и јасно е дека се соочува со …