Дома Топ вести Реал загуби уште еден фудбалер од средниот ред!

Реал загуби уште еден фудбалер од средниот ред!

Реал Мадрид оваа сезона има големи проблеми со повредите, а неверојатно звучи фактот дека најмногу на „удар“ се фудбалерите од средниот ред кој постојано е десеткуван.

Готово да нема фудбалер од средниот ред кој не се повредил оваа сезона, а последен во низата е хрватскиот репрезентативец Матео Ковачиќ.


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Ковачиќ синоќа заработи повреда на квалификацискиот меч против Исланд, кој Хрватска го доби со резултат 2:0.

Хрватскиот репрезентативец го повреди глуждот после еден удар со противничкиот фудбалер и хитно беше префрлен во Мадрид на детални прегледи.

Ова сигурно ќе биде голем удар за Зидан кој неможе да смета и на Крос, Модриќ и Касемиро, па Ковачиќ оваа сезона покажа дека може да биде одлична алтернатива во средниот ред.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Арсенал го „краде“ Зиркзе пред носот на италијанските гиганти

Арсенал покажува сериозен интерес за ѕвездата на Болоња, Џошуа Зиркзе, пренесиваат медиуми…