Дома Топ вести Реал го обновува интересот за Стерлинг

Реал го обновува интересот за Стерлинг

Реал Мадрид планира во следната сезона да ангажира неколку големи засилувања, а сега се појавија информации дека „Кралевите“ внимателно ја следат ситуацијата околу продолжување на договорот помеѓу Стерлинг и Сити.

Стерлинг има уште две години од договорот со Манчестер Сити, а двете страни се уште се далеку од договор за продолжување на соработката.

Самиот Стерлинг ги одложува преговорите, а Реал Мадрид сака да ја искористи таквата ситуација.

„Кралевите“ и во минатото го следеа Англичанецот, а сега наводно го обновиле интересот и се спремни да започнат преговори.

Медиумите на Островот пренесуваат дека Реал е спремен да понуди 80 милиони фунти за потписот на Стерлинг.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Мбапе барал исфрлање на аргентинскиот „клан“ од ПСЖ!?

Во екипата на ПСЖ владее очајна атмосфера, а главен виновник за тоа е Килијан Мбапе, кој л…