Дома Топ вести Реал го купува големиот аргентински талент

Реал го купува големиот аргентински талент

Реал Мадрид во последните години доведе неколку големи таленти кои се покажаа како вистински погодок, особено од Јужна Америка.

Следен на списокот на „кралевите“ е големиот аргентински талент на Ривер Плата, Франко Мастантуоно.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Мастантуоно има само 16 години и досега има девет настапи за првиот тим на Ривер, па со тоа го привлече интересот на себе.

Клаузулата во неговиот договор изнесува 45 милиони евра, сума која Реал е спремен да ја плати.

За да ја победи конкуренцијата Реал сака што побрзо да го комплетира трансферот, а Аргентинецот ќе се пресели во Мадрид откако ќе наполни 18 години.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Араухо ја остави Барса на цедило, ПСЖ израмни🎥

Барселона и ПСЖ играат исклучително возбудливо прво полувреме и на пауза заминаа со резулт…