Дома Македонски спорт Мак фудбал Реакција на Шкупи: Доби ли Работнички подарок пенал? 🎥

Реакција на Шкупи: Доби ли Работнички подарок пенал? 🎥

Tимот на Шкупи со пораз ја започна новата сезона откако во скопското дерби загуби од Работнички со 3:1.

Одлучувачки момент на натпреварот беше пеналот во 82-ра минута кој го реализираше Mурати. Овој пенал предизвика реакции, а се огласи и Шкупи.


Дерби до Дерби! Комплетен фудбалски викенд ↓↓↓


На објавеното видео може да се види дека дефанзивецот на чаирчани прво игра со топката, меѓутоа судијата сепак покажа на белата точка.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Oфицијално: Се враќа Рафаел Надал и тоа пред Австралија Опен!

Поранешниот најдобар светски тенисер, Рафаел Надал официјално објави дека се враќа на тере…