Дома Македонски спорт Мак фудбал Реакција на ГФК Тиквеш: Не бараме алиби во судењето, но ова што се случува е неодговорно

Реакција на ГФК Тиквеш: Не бараме алиби во судењето, но ова што се случува е неодговорно

Tимот на Тиквеш реагираше на судењето после вчерашниот натпревар против Скопје во Автокоманда.

После 11 кола Тиквеш има само една победа и шест освоени бода и очигледно до крајот на првенството ќе го чека тешка борба за опстанок. За нив вчерашниот дуел со Скопје беше и тоа како важен, а од клубот по мечот истакнаа незадоволство од арбитражата.

Нивното соопштение ви го пренесуваме во целост:

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Реакција на ФК Скопје: Скандалозно судење на Автокоманда!

Вчера Скопје запиша пораз против Шкупи од 1:3 во рамките од ПМФЛ. После натпреварот од Ско…