Дома Фудбал Англија Рашфорд вчера блескаше – постигна гол откако го претрча скоро цел терен 🎥

Рашфорд вчера блескаше – постигна гол откако го претрча скоро цел терен 🎥


Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓Maнчестер Јунајтед вчера играше натпревар од Лига Купот и со 2:0 го совлада Барнли на македонскиот репрезентативец Дарко Чурлинов.

На овој натпревар посебно се истакна Маркус Рашфорд со голот за 2:0 во 57. минута. Рашфорд го претрча скоро целиот терен во соло акција и ја затресе противничката мрежа.

Одличен беше Рашфрд преку целиот натпревар, па така вреди да се издвои и моментот кога ја протна топката низ нозете на еден играч на Барнли.

Сосема заслужено на крајот Рашфорд беше избран и за играч на натпреварот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Шок за Рома: Абрахам ги скинал лигаментите!

Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓ Во последниот натпр…