Дома Фудбал Англија Рашфорд воодушевен од Тен Хаг: Едвај ги чекам натпреварите!

Рашфорд воодушевен од Тен Хаг: Едвај ги чекам натпреварите!


Unboxing: Што е ново во студиото на BMG Network!? ↓↓↓


Англискиот напаѓач од редовите на Манчестер Јунајтед минатата сезона често беше на мета на критики на фудбалската јавност во Англија поради слабите настапи.

Напаѓачот го изгуби местото во репрезентацијата на Англија и во новата сезона ќе влезе со надеж дека ќе ја подобри формата и ќе му помогне на тимот да стигне до посакуваните резултати.

Напаѓачот сега во своето последно интервју зборуваше колку е воодушевен од новиот стратег на Јунајтед, Ерик Тен Хаг.

„Прво нашата работа се соостоеше од тоа да ги нбавикнеме принципите како тој сака да играме, а второ да уживаме во тоа. Во првата недела на тренинзите ги комплетиравме тие две работи и сега со нетрпение ги чекаме натпреварите. После одморот имав индивидуални тренинзи, сега се вратив со тимот“, изјави Рашфорд.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Дојде како голем талент, а Анчелоти сезонава нема да смета на него?!

Unboxing: Што е ново во студиото на BMG Network!? ↓↓↓ Турскиот суперталент Арда Ѓулер нема…