Дома Фудбал Англија Рашфорд блеска: Веќе постигна голови колку што имаше двете претходни сезони вкупно!

Рашфорд блеска: Веќе постигна голови колку што имаше двете претходни сезони вкупно!


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓Maркус Рашфорд ја игра најдобрата сезона во кариерата, а тоа го покажуваат и бројките зад името на младиот голгетер.

Напаѓачот на Манчестер Јунајтед сезонава постигна 26 голови во сите натпреварувања. Кога ќе се погледнат најдобрите пет првенства се доаѓа до заклучок дека само двајца фудбалери постигнале повеќе голови од него. Станува збор за Килијан Мбапе кој има 30 и Ерлинг Халанд 33.

Каква сезона игра Рашфорд и колку е подобар во однос на претходните зборува и податокот што толку голови постигна во двете претходни сезони заедно. Очигледно е дека Тен Хаг знае како да го извлече најдоброто од него.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Сон: Се чувствувам одговорен за отказот на Конте

Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓ Ѕвездата на…