Дома Топ вести Раул пред заминување од Мадрид – два клуба веќе го контактирале!

Раул пред заминување од Мадрид – два клуба веќе го контактирале!

Летово неколку легенди ќе го напуштат Реал Мадрид, а една од нив би можел да биде Раул Гонзалес. Славниот напаѓач работи како тренер на вториот тим на „кралевите“.

Во изминатите пет сезони Раул работеше како тренер на Кастиља, резервниот тим на Реал Мадрид, а сега изгледа е спремен за нов предизвил.


Време е за ЕП: Супер дерби уште на стартот, тест за домаќинот! ↓↓↓


Дека самиот размислува нови предизвици потврди и самиот Раул.

„Јасно е дека се размислувам за нови предизвици. Имаше повици, разговори. Само да видам што ќе одлучам. Во овој момент не знам“, изјави Раул.

Според најавите во овој момент за Раул се интересираат Хамбург и Унион Берлин.

Да потсетиме, Раул своевремено играше во Бундеслигата за Шалке откако го напушти Реал Мадрид пред крајот на кариерата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Реал експресно најде замена, во Мадрид доаѓа најталентираниот дефанзивец во Европа

Примарна трансфер цел на Реал Мадрид ова лето ќе биде централниот дефанзивец на француски …