Дома Фудбал Англија Раниери: Треба да реагираме, блиску сме до испаѓање!

Раниери: Треба да реагираме, блиску сме до испаѓање!


Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓Менаџерот на Лестер, Клаудио Раниери е свесен за можноста неговиот тим да испадне од лигата иако е актуелен шампион, но верува дека неговиот тим ќе реагира и ќе ги подобри резултатите во шампионатот.

Лестер има шест порази по 12 круга и е само на два бода над зоната за испаѓање, иако тимот се претставува повеќе од добро во Лигата на Шампионите.

„Дали сум загрижен? Не. Многу блиску сме до зоната за испаѓање и треба да реагираме. Очекував дека оваа сезона ќе имаме тешкотии, но не мислев дека ќе се толку големи. Мислев дека ќе имаме повеќе поени. Тоа е нормално откако тим како Лестер ќе ја освои титулата“, истакна Раниери.

„Сега треба да бидеме обединети и да продолжиме да работиме напорно. Тоа е единствениот лек. Им реков на играчите дека сум многу задоволен од претставувањето и од нивниот дух. Само резултатите се лоши, но сигурен сум дека работите ќе се подобрат“, изјави Раниери.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Роналдо: Во Манчестер поминував низ лош период, но дознав кои ми се вистинските пријатели

Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓ Суперѕвездата на Португалија…