Дома Фудбал Рамос по повредата објави видео од теретана ?

Рамос по повредата објави видео од теретана ?

Реал Мадрид пред два дена соопшти дека Серхио Рамос ќе биде три недели надвор од терените поради повреда.

Рамос се повреди на мечот против Германија, па ќе ги пропушти следните неколку натпревари на шпанскиот шампион.

Меѓутоа, капитенот на „кралевите“ вчера ги изненади сите кога објави видео од теретана и покажа дека тренира со полн интензитет.

Многумина сметаат дека неговата рехабилитација ќе трае пократко од планираното. Исто така, ги замолче сите кои го критикуваа дека веќе е стар и ќе мора долго да паузира, откако им покажа дека е вистински ѕвер.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

„Светците“ подобри од „ѓаволите“, Жиру имаше шоу во Севиља🎥

ПСЖ го освои „Олд Трафорд“, фаворитите  немаа проблем вечерва во Лигата на шампиони. Гости…