Дома Топ вести Рамос организираше итен состаток во Реал

Рамос организираше итен состаток во Реал

Капитенот на Реал Мадрид, Серхио Рамос утрово свикал итен состанок, на кој ги повикал соиграчите на мобилизација со цел да се преброди кризата во која се наоѓа тимот.

Според „АС“ на состанокот не присуствувал тренерот Зинедин Зидан, но играчите потврдиле дека целосно стојат позади Французинот.

Според информациите Рамос изјавил пред тимот дека сите треба да дадат дополнителни напори до крајот на оваа година, бидејќи најважно е тимот да оствари победа против Мехенгладбах следната недела и да се пласира во нокаут фазата од ЛШ.

„Само една победа не дели од тоа да се пласираме во нокаут фазата. Тоа зависи само од нас и ние треба да дадеме се за да ја оствариме целта. Ние сме Реал Мадрид, заедно сме пребродиле и потешки ситуации“, биле зборовите на Рамос.

Според „АС“ само Иско и Маријано Дијаз не ја дале својата поддршка до тренерот Зидан, а сите останати категодично застанале зад тренерот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Голеада на „Олд Трафорд“: Јунајтед го елиминира Ливерпул🎥

Манчестер Јунајтед и Ливерпул одиграа фантастичен меч со пет гола во ФА Купот, а на крајот…