Дома Фудбал Рамос е сериозен, Перез добил закана: Јас или тој!

Рамос е сериозен, Перез добил закана: Јас или тој!

0
ramos

Реал Мадрид вчера конечно ги израдува своите навивачи. „Кралевите“ во рамките од шпанскиот куп го совладаа Леганес со 3:0, но далеку од тоа дека атмосферата во шпанскиот клуб е добра.

Сантијаго Солари не ги исполнува очекувањата и има лош период себе, па поради тоа често пати се поврзува со заминување. Едно од имињата кое најмногу се поврзува со Реал Мадрид е она на Жозе Мурињо.

Сепак, одредена група на играчи во Реал се против доведувањето на Португалецот, таа група предводена е од Серхио Рамос кој јасно ставил до знаење дека не сака соработува со Жозе.

Шпанските медиуми одат толку далеку што пишуваат и дека Рамос му се обратил на Перез со зборовите – „Мурињо или јас“.


Следете го Sportski.mk и на


Капитенот на Реал Мадрид сигурно игра голема улога во изборот на новиот тренер, па Перез сигурно добор ќе размисли ако има намера да го враќа Мурињо.

Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Видео: Легендите на Ливерпул и Милан играа на „Енфилд“, Жерард и Пирло како во најдобрите денови!

Денес на „Енфилд“ беше одигран хуманитарен натпревар помеѓу легендите на двата европски ги…