Дома Фудбал Рамос брзо сфати што направи, па му се извини на помладиот соиграч (ФОТО)

Рамос брзо сфати што направи, па му се извини на помладиот соиграч (ФОТО)

ramos

Kaпитенот на Реал Мадрид брзо сфати што направи.

Во таборот на Реал Мадрид владее голема нервоза поради катастрофалните резултати, па многумина сметаат дека поради тоа Лопетеги наскоро ќе добие отказ.

На денешниот тренинг таа нервоза беше забележителна кај капитенот на тимот, Серхио Рамос кој бесот го истури врз младиот Серхио Регулион. 

Навистина однесување какво што е имаше Рамос не е дозволено, ниту за „обичен“ фудбалер, а не па за капитен на гигант каков што е Реал Мадрид.

Сепак, на крајот Рамос се извини за своето однесување, а Регулион како помлад соиграч го прифати извинувањето со зборовите: Заедно со мојот клуб и мојот капитен, утре до победа“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Гатузо: Нов договор? Сакам да се чувствувам слободен

Тренерот на Наполи Џенаро Гатуз, до крајот на годината, ќе го продолжи договорот со клубот…