Првиот човек на РФМ, Живко Мукаетов на ракометарите им ветил премија од 100.000 евра доколку успеат да стигнат до полуфиналето на континенталниот турнир. Доколку нашиот национален тим ја мине првата фаза на ЕП, ќе добие 30.000 евра, а доколку стигне до едно од првите шест места на турнирот премијата ќе изнесува 60.000 евра.

Коментари
loading...
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Ракометниот Суперкуп за прв пат под отворено небо

Годинава ќе се одигра и вториот супер куп во историјата на македонскиот ракомет. Во истиот…