Дома Фудбал Раководството на Барса не е задоволно од однесувањето на Куман

Раководството на Барса не е задоволно од однесувањето на Куман

Раководството на Барселона не е задоволно од однесувањето на тренерот Роналд Куман после поразот во Ел Класико, пренесува „Кадена Сер“.

После скоро секој пораз на Каталонците Куман бара изговор и го обвинува ВАР системот и судиите. Директорите сметаат дека таквото однесување се одразува негативно на имиџот на клубот.

Куман ги обвини судиите и ВАР системот во шест од седумте порази на Барселона во Примера. Според раководството еден тренер не треба да се однесува како навивач и треба да даде детална анализа после натпревар.

Барселона не е задоволна и наскоро ќе има состанок со тренерот, кој треба да ги анализира и своите грешки при лошите резултати.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Јувентус започна преговори со Гатузо

Јувентус веќе ја започна потрагата по нов тренер за следната сезона, пренесуваат италијанс…