Дома Фудбал Останато Ракитиќ: Роналдо е еден од најдобрите во историјата, сакам да играм со него

Ракитиќ: Роналдо е еден од најдобрите во историјата, сакам да играм со него

Фудбалерот на Барселона Иван Ракитиќ истакна дека би сакал да заигра заедно со Роналдо бидејќи го смета Португалецот за еден од најдобрите во историјата.

Хрватот има договор со Барселона до летото 2021 година и постојат големи шанси во летото кое следи да ја напушти Барселна.

Во претходниот период како потенцијална дестинација за Ракитиќ се споменуваше Јувентус, а сега 31 годишниот фудбалер ги подгреа гласините со изјавата дека сака да игра со Роналдо.

„Секако дека сакам да играм со Роналдо. Тој е еден од најголемите во историјата, уживање е да се гледа. Погледнете што прави во Јувентус“, изјави Ракитиќ.

Ако овој трансфер се реализира Ракитиќ ќе добие прилика после Меси да биде соиграч и со вториот играч кој ја обележа оваа ера.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Јувентус ќе игра пред празни трибини и нема да им ги врати парите на навивачите

Како што е веќе познато, пет натпреари од италијанската Серија А кои се играат викендов ќе…