Дома Останати Кошарка Разочарување во Белград: Партизан се раздели со еден од најдобрите кошаркари

Разочарување во Белград: Партизан се раздели со еден од најдобрите кошаркари

Поранешниот капитен на Партизан, Кевин Пантер и официјално ги напушти црно-белите.

Лидерот на тимот и некој кој брзо стана миленик на навивачите на Партизан врти нова страница во кариерата и наскоро треба да стане играч на Барселона.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


„По три незаборавни сезони, Кевин Пантер летово го напушта Партизан. Неодамнешниот капитен на црно-белите и клубот постигнаа договор врз основа на кој ќе се разделат. Еден од најомилените играчи на Партизан во последните три години засекогаш ќе остане дел од црно-белото семејство!„Кеп“, каде и да сте во остатокот од кариерата, домот секогаш ќе ви биде во црно-белиот Белград“, стои во соопштението на Партизан.

Во дресот на Партизан, Пантер успеа да освои една АБА лига.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Кошарка

Проверете

Хит реклама: Дончиќ брендот на Џордан го промовира со – „Мики Милане“ 🎥

Лука Дончиќ е еден од НБА кошаркарите кои се промотори на брендот на Мајкл Џордан, а сега …