Дома Македонски спорт Мак фудбал Работнички ќе жали што не запиша поубедлива победа, евроглот им дава надеж на Унгарците (видео)

Работнички ќе жали што не запиша поубедлива победа, евроглот им дава надеж на Унгарците (видео)

0

Македонскиот претставник во Лигата на Европа тимот на Работнички денес забележа победа од 2:1 во рамките од квалификациите за Лигата на Европа, против Унгарски Хонвед.

„Романтичарите“ пред натпревараот посакуваа победа без примен гол, но на крајот ќе мораат да се задоволат со победата од 2:1.

Работнички до предност стигна во 33 минута со голот на играчот кој беше најистурен во нападот, Петар Петковски.

Гостинскиот тим успеа да стигне до изедначување во финишот на првиот дел и тоа со вистински еврогол од огромна далечина Ѓерѓ Наги.


Следете го Sportski.mk и на


Победничкиот гол за Работнички го постигна Шарковски после еден час игра.

Во последните десетина минути од натпреварот дебарамаалци имаа неколку одлични прилики за поубедлива победа, но сепак недостсуваше реализацијата.

Реваншот во Будимпешта е закажан за во вторник во 18:00 часот.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Колку македонските фудбалски клубови посветуваат внимание на социјалните мрежи?

Живееме во време кога т.н социјални мрежи: Инстаграм, Твитер, Фејсбук…Имаат големо з…