Дома Македонски спорт Мак фудбал Работнички се засили со Ерменец

Работнички се засили со Ерменец

0

Работнички пред продолжение од сезоната се засили со офанзивен играч за врска.

На „Романтичарите“ денес им се приклучи ерманскиот интернационалец Давид Манојан кој пристигнува од полскиот второлигаш Сендецја.

Станува збор за фудбалер кој има 28 години и кој освен во Ерменија настапуваше во Кипар и Русија.

Манојан потпиша договор на една година и стата десеттото засилување за клубот од Дебар Маало во овој преоден рок.


Следете го Sportski.mk и на


Последен натпревар за репрезентацијата на Ерменија му е во 2017 година во поразот од Полска со 6:1.

Манојан важел за голема надеж на ерменскиот фудбал, бил пред трансфер во Штутгарт, но бројните повреди го спречиле неговиот напредок.

Неколку часа пред претставувањето на Манојан беше презентиран и Бојан Ѓоргиевски кој дојде од тимот на Камза од Албанија

Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Тоа е таа бразилска крв: Хуан Фелипе со рабона при жонглирање погоди од зад гол! (ВИДЕО)

Бразилецот од Вардар Хуан Фелипе е голем мајстор со топка и тоа е добро познато, во дресот…