Дома Македонски спорт Мак фудбал Работнички промовираше пет засилувања

Работнички промовираше пет засилувања

Работнички го засили ростерот со пет нови фудбалери во пресрет на стартот на зимските подготовки.

Марио Станковски и Андреј Лазаров повторно се вратија во нашиот клубот од Борец, односно Тиквеш, а нови играчи на Работнички се и Марјан Ристовски и Бурхан Мустафа од Борец, како и Андреј Кировски од Силекс.

Мустафа ќе ја засили конкуренцијата на голманската позиција, Андреј Лазаров и Марјан Ристовски ќе конкурираат за средниот ред, Андреј Кировски ќе делува во одбраната, додека Марио Станковски во навалниот ред на тимот што ќе го предводи Александар Влахо.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Одредени судиите за 20. коло во ПМФЛ: Ставрев ќе суди на Шкендија – Вардар

Во 20. коло од ПМФЛ најинтересниот натѕпревар ќе го играат Шкендија и Вардар. И покрај сит…