Дома Македонски спорт Мак фудбал Работнички без Арменд Алими во наредните шест месеци

Работнички без Арменд Алими во наредните шест месеци

Новото засилување на Работнички, Арменд Алими, вчера имаше успешна операција на тетивата на левата нога.

Тој се повреди на подготовките во Анталија, а деталните лекарски прегледи покажаа дека ќе мора да биде извршен хируршки зафат за санирање на повредата.

Првичните проценки се дека претстои рехабилитациски процес од околу шест месеци.

Ова секако е удар за „романтичарите“ затоа што се очекуваше Алими да биде големо засилување во вториот дел од сезоната.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Официјално: Муарем Бајрами го продолжи договорот со Македонија Ѓорче Петров

Tренерот на Македонија Ѓорче Петров Муарем Бајрами ја продолжи верноста кон клубот во след…