Дома Фудбал Италија Пјонтек продолжи да „решета“, првенец и за Пакета – Милан пресилен за Каљари (ВИДЕО)

Пјонтек продолжи да „решета“, првенец и за Пакета – Милан пресилен за Каљари (ВИДЕО)

0

Фудбалерите на Милан вечерва убедливо славеа против Каљари со 3:0 во рамките од 23-тото коло во Серија А.

Избраниците на Џенаро Гатузо одиграа одличен натпревар и на крајот го разбија противникот предводени од новајлиите Пакета и Пјонтек.

До водство „росонерите“ стигнаа во 13-тата минута. Топката кратко ја одби голманот Крагно, но на негова жалост го погоди својот стопер Цепетели, па таа заврши во мрежата.

Девет минути подоцна нов погодок во мрежата на Каљари. Калабрија испрати одлично нафрлување, а Лукас Пакета го постигна својот првенец во Серија А.


Следете го Sportski.mk и на


Иако имаше уште прилики на полувреме се замина со 2:0. Во второто полувреме Криштоф Пјонтек ја продолжи одличната форма и ги посави конечните 3:0.

Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Вечерва се постигна најбрзиот гол во историјата на Премиер лигата! (ВИДЕО)

Вечерва се постигна најбрзиот гол во историјата на Премиер лигата! Само шест секунди му бе…