Дома Фудбал Италија Пјаниќ: Не очекувавме дека Сасуоло ќе ни направи толку проблеми

Пјаниќ: Не очекувавме дека Сасуоло ќе ни направи толку проблеми

0
pjanic

Фудбалерите на Јувентус вчера како гости го победија Сасуоло со 3:0 во рамките на 23 коло од италијанската Серија А.

Старата дама има големи проблеми против незгодниот Сасуоло, но на крајот успеа некако да го прекрши отпорот и да слави со 3:0.

После натпреварот Пјаниќ даде кратка изјава за италијанските медиуми од која може да се заклучи дека не е задоволен од играта на својот тим. Пјаниќ кажа дека Сасуоло им направил доста проблеми што се однесува на самата игра, што и самите не го очекувале.

„Игравме против екипа која игра добро со топка и ни правеа повеќе проблеми од што очекувавме. Ни беше тешко во некои моменти да дојдеме до нашата игра, но кога постигнавме погодок се промени и натпреварот.“


Следете го Sportski.mk и на


Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Вечерва се постигна најбрзиот гол во историјата на Премиер лигата! (ВИДЕО)

Вечерва се постигна најбрзиот гол во историјата на Премиер лигата! Само шест секунди му бе…