Дома Македонски спорт Мак баскет Пуштени во продажба билетите за натпреварот Македонија – Естонија

Пуштени во продажба билетите за натпреварот Македонија – Естонија

Кошаркарската федерација информираше дека билетите за натпреварот против Естонија во рамките од квалификациите се пуштени во продажба.

Натпреварот помеѓу Македонија и Естонија е во рамките од првото коло и закажан за 23-ти февруари со почеток од 19:00 часот.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Билетите можете да ги купите онлајна преку „Мк Тикетс“ – ТУКА, а цената изнесува 250 денари.

Само три дена по натпреварот против Естонија Македонија ќе и гостува на Полска која е еден од домаќините на Европското првенство заедно со Кипар, Финска и Летонија.

Во квалификациската група со Македонија е и Литванија. Бидејќи Полска како домаќин е веќе пласирана, место на континенталниот собир добиваат двете надјобропласирани селекции во групата „Х“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак баскет

Проверете

Шкендија со втор пораз се прости од Европа

Шкендија го заврши настапот во Европа оваа сезона уште во првото коло од квалификациите за…