Дома Македонски спорт Мак ракомет Пуштени во продажба билетите за дербито Вардар – Еурофарм Пелистер

Пуштени во продажба билетите за дербито Вардар – Еурофарм Пелистер

За домашниот натпревар од плејофот на ракометно првенство на Македонија каде Вардар треба да го пречека Еурофарм Пелистер, од денеска во продажба се пуштени билетите за истиот натпревар.

Натпреварот меѓу Вардар и Еурофарм Пелистер е закажан за 9 април 2024 со почеток во 18 часот во СЦ „Јане Сандански”.


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Продажбата на билетите ќе се врши: онлајн на https://www.kupikartizase.com/Events/vardar_pelister_april и преку продажната мрежа на КУПИ КАРТИ ЗА СЕ и преку нивната продажна мрежа.

За влез во сала ќе ви треба да имате купено билет, или испечатен ваучер што ќе го купите онлајн (може и во ПДФ формат на вашиот телефон)

Цени на билети по блокови:

БЛОКОВИ – 1, 2, 3, 16, 8, 11

Цена – -200 ден

БЛОКОВИ – 4, 5, 6, 7, 12, 13, 14, 15, А1,

Цена – -250 ден

БЛОКОВИ – А2, А3, А5, А6

Цена – -350 ден

Продажба на билети за натпреварот ќе има и на билетарницата пред СЦ „Јане Сандаски“. Работното време на билетарницата ќе биде:

Вторник (9 април) од 12 часот па се до почеток на натпреварот

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Пиоли заминува, Милан спреми список од три имиња

Tимот на Милан нема баш најдобри резултати сезонава, па поради тоа започнува да се тресе и…