Дома Останати Тенис Психолог тврди дека солзите на Ѓоковиќ биле лажни

Психолог тврди дека солзите на Ѓоковиќ биле лажни

Новак Ѓоковиќ беше поразен во финалето на УС Опен, Данил Медведев беше подобар од српскиот ас со 3:0 во сетови.

Во финишот од натпреварот Ѓоковиќ почна да плаче поради големата поддршка која ја имаше од трибините, нешто што не му се случува често. Вообичаено поголемиот дел навивачи навиваат за противникот на Новак.

Меѓутоа сега психолог во разговор за „Л’Eкип“  тврди дека солзите на Ѓоковиќ биле лажни.

„Не ми се верува дека плачеше. Тоа го мислам поради неговиот израз на лицето кога се врати од паузата. Со плачењето веројатно се обиде да го надмудри противникот, надевајќи се дека ќе потклекне и ќе направи пресврт“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тенис

Проверете

АТП воведува ново правило

Необичното долги паузи во тоалетите или медицинските прекини во критичните моменти наскоро…