Дома Фудбал Англија ПСЖ ќе ја засилува одбраната со фудбалер на Челзи?

ПСЖ ќе ја засилува одбраната со фудбалер на Челзи?

Деновите на Килијан Мбапе му се избројани деновите во Париз, бидејќи договорот му истекува на крајот од оваа сезона, а тој не крие дека сака да си замине. Во ПСЖ секако бараат негова замена, меѓутоа се фокусираат и на останатите позиции каде што им се потребни нови имиња.

Според информациите на британските медиуми ПСЖ се распрашува за доведување на Рис Џејмс од редовите на Челзи.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Челниците на ПСЖ одржаа состанок со Џејмс за време на неговиот неодамнешен престој во Франција.

Честите повреди на талентираниот десен бек ги принудија челниците на Челзи да размислуваат за продажба на капитенот.

Челзи летово ќе се обиде да продаде неколку играчи за да влезе во рамките на финансискиот фер-плеј.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Премиер лигата ќе воведе полуавтоматски офсајд

Англиската Премиер лига од следната сезона ќе има уште една новина која е поврзана со упот…