Дома Топ вести ПСЖ ја „краде“ големата желба на Челзи

ПСЖ ја „краде“ големата желба на Челзи

ПСЖ се вклучи во трката за францускиот дефанзивец, Весли Фофана, пренесува „Скај Спорт“.

ПСЖ е во потрага по засилување на одбраната, па откако имаше неуспешен обид да го ангажира Скриниар, сега ќе се насочи кон Фофана.

Дефанзивецот на Лестер е голема желба на Челзи, кој испрати понуда од 70 милиони евра, која пак беше одбиена.

Лестер за слободата на 21-годишниот Французин бара 80 милиони фунти, сума која ПСЖ наводно е спремен да ја плати.

Тренерот Галтие смета дека Фофана е еден од најперспективните француски фудбалери и ќе биде одлична инвестиција за иднината на ПСЖ.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Халанд блескаше, Сити го прегази Јунајтед🎥

Манчестер Сити го прегази и посрамоти градскиот ривал Манчестер Јунајтед во дербито на кол…