Дома Топ вести ПСЖ спреми понуда за Рашфорд

ПСЖ спреми понуда за Рашфорд

Пари Сент Жермен го обновува интересот за ѕвездата на Манчестер Јунајтед, Маркус Рашфорд, пренесуваат медиумите на Островот.

Откако стана јасно дека Килијан Мбапе на лето ќе го напушти ПСЖ како слободен агент, клубот веќе почна да бара замена, а на листата желби е токму Рашфорд.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Рашфорд неодамна стави потпис на нов договор со Манчестер Јунајтед до 2028 година и е најплатен фудбалер кај „црвените ѓаволи“.

Но, Англичанецот оваа сезона не игра на препознатливот ниво и е спремен да ја промени средината.

ПСЖ е спремен да му понуди неделна плата од 500.000 фунти, а за неговиот потпис е спремен да плати 80 милиони фунти.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

ПСЖ и Дортмунд се први полуфиналисти во ЛШ

Пари Сент Жермен и Борусија Дортмунд обезбедија полуфинале откако вечерва беа подобри од Б…