Дома Топ вести ПСЖ сака да го „украде“ бисерот на Реал Мадрид

ПСЖ сака да го „украде“ бисерот на Реал Мадрид

ПСЖ покажува сериозен интерес за младата ѕвезда на Реал Мадрид, Арда Гулер, пренесуваат француските медиуми.

Реал Мадрид во летниот преоден рок ја победи конкуренцијата за турскиот талент  и за 22 милиони евра го донесе на „Сантиаго Бернабеу“.


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Меѓутоа, 18-годишниот фудбалер ја пропушти почетокот на сезоната поради повреда, а сега не може да се избори со кокуренцијата.

Во Ла Лига одигра само 22 минути, па не е задоволен од својот статус во „кралскиот“ клуб.

ПСЖ сака да ја искористи таквата ситуација и на лето да го доведе во Париз, но со оглед на лошите односи Реал тешко ќе се согласи на таков трансфер.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Проблем за Алегри: Јувентус без двајца важни фудбалери во дербито со Наполи

Викендов екипата на Јувентус славеше против Фросиноне, меѓутоа „старата дама“ се соочи и с…