Дома Фудбал Лига на шампиони ПСЖ може да игра без публика против Манчестер Јунајтед

ПСЖ може да игра без публика против Манчестер Јунајтед

0

Пари Сент Жермен ризикува да игра без публика против Манчестер Јунајтед во осминафиналето од ЛШ, поради нередите кои ги направија фановите после мечот со Црвена Звезда.

„Екип“ пренесува дека во петок Дисциплинската комисија на УЕФА може да ги казни парижаните да играат пред празни трубини против Манчестер Јунајтед. Причината за тоа се инцидентите на фановите со полицијата после мечот со Црвена Звезда.

УЕФА може да одлучи да ја затвори само трибината со навивачите и на тој начин да му дозволи на останатите фанови да го гледаат мечот од трибините.

Натпреварот од осминафиналето во Лигата на шампиони помеѓу ПСЖ и Манчестер Јунајтед кој ќе се игра во Париз на програмата е на 6-ти март.


Следете го Sportski.mk и на


Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Mајсторија: Пјаниќ го матираше грчкиот голман од 30 метри! (ВИДЕО)

Во овие моменти во рамките од квалификациите за Европското првенство 2020 репрезентацијата…