Дома Фудбал Италија ПСЖ донесе одлука, Интер ќе биде најсреќниот

ПСЖ донесе одлука, Интер ќе биде најсреќниот

Францускиот клуб одлучи да го задржи Мауро Икарди.

Како што јавува Кориере дело Спорт, ПСЖ донесе одлука да го откупи договорот на Икарди од Интер за 70 милиони евра.

Договорот за позајмица помеѓу ПСЖ и Интер е со важност уште два месеци, а францускиот првак наводно уште сега е подготвен на Интер да му исплати 70 милиони евра за откуп на договорот.

Тоа воедно може да значи и дека ПСЖ се откажува од Кавани, на кој му истекува договорот, а може да значи и заминување на Тухел од клупата на ПСЖ, бидејќи Германецот беше против тоа Икарди да остане во Париз.

Икарди имаше турбулентен период од животот во Милано пред да се пресели ова лето во ПСЖ. Во дресот на Парижаните одигра 31 натпревар и постигна 20 погодоци.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Офанзивен и моќен тим: Најдобрата 11-ка од странците кои играле во Премиер лигата (ФОТО)

Во месецот кој само што започна ќе се вратат најдобрите првенства во Европа, а помеѓу нив …