Дома Фудбал Лига на шампиони ПСЖ без Нејмар против Лајпциг

ПСЖ без Нејмар против Лајпциг

Бразилскиот репрезентативец, Нејмар ќе го пропушти натпреварот на ПСЖ против Лајпциг.

Нејмар има проблеми со мускулите и стаува збор за полесна повреда. Тренерот Маурисио Покетино не сака ништо да ризикува па затоа вечерва ќе биде без Бразилецот.

Во првите две кола ПСЖ освои четири бода, додека Лајпциг е без бодови. Како и да е ПСЖ и без Нејмар ќе биде фаворит против германскиот претставник.

Ќе потсетиме, Нејмар не играше за ПСЖ и против Анже во домашното првенство поради доцното враќање од обврските кон Бразил во јужноамериканските квалификации. На располагање Покетино би требало да го има Нејмар веќе за следниот по Лајпциг.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Барселона му постави ултиматум на Дембеле

Барселона се уште не може да постигне напредок во преговорите со Осман Дембеле за продолжу…