Дома Фудбал Лига на шампиони Промена на неколку часа пред почетокот: УЕФА укина нешто што беше вообичаено во претходните финалиња

Промена на неколку часа пред почетокот: УЕФА укина нешто што беше вообичаено во претходните финалиња

На неколку часа пред финалето во Лигата на шампионите пристигна одлука која сигурно нема да им се допадне на учесниците во вечерашното финале.

Имено, фудбалерите кои вечерва ќе се радуваат на трофејот нема да можат да прослават на теренот заедно со своите семејства како што беше случај во изминатите години.

УЕФА одлучи да забрани членовите на семејствата да се симнуваат нтеренот. Покрај тоа намалени се и билетите кои ги добиваат фудбалерите, сега тие добиле 328 билети на сметка на тоа навивачите ќе добијат повеќе билети.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

„Меси не може да игра за ниту еден тим од Топ 6 во Премиер лигата“

Лионел Меси важи за еден од најдобрите фудбалери на сите времиња и не постои клуб кој не б…