Дома Останати Кошарка НБА Проблем за Филаделфија: Се повреди Ембид

Проблем за Филаделфија: Се повреди Ембид


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓Најдобриот кошаркар на Филаделфија, Жоел Ембид се здобил со скршеница на коската под окото и благ потрес на мозокот, па ќе биде надвор од терените на неодредено време.

Засега не е познато од каков карактер е повредата на Ембид, но во клубот стравуваат дека можат да бидат без него во плеј-офот против Мајами. Фрактурата под окото веројатно не е толку страшна и ќе може да игра со заштитна маска, но поради потресот на мозокот ќе мора да паузира најмалку пет дена, така сигурно би го пропуштил првиот дуел со Хит.

Лекарскиот тим на Мајами повторно ќе направи прегледи на Ембид следната недела и тогаш ќе се знае дали тој ќе може да игра и покрај таа повреда на окото. Повредата Ембид ја заврши во шестиот натпревар против Торонто во кој Филаделфија славеше со 132:97.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In НБА

Проверете

Кари ја повтори „лудата“ асистенција на Дончиќ само еден ден подоцна 🎥

Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓ Утрово тимо…