Дома Фудбал Англија Проблем за Покетино: Челзи остана без важен играч за финалето во Лига Купот

Проблем за Покетино: Челзи остана без важен играч за финалето во Лига Купот

Tимот на Челзи се соочува со нови проблем пред клучниот дел од сезоната во која „сините“ предводени од Маурисио Покетино ќе се обидат да ги израдуваат своите навивачи со освојување на Лига Купот.

Сепак, Покетино за финалето во ова натпреварување нема да може да смета на Беноа Бадијашил.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


29-годишниот француски фудбалер од почетокот на сезоната се мачеше со повредите, а сега е потврдено дека и во следниот месец ќе паузира бидејќи се здобил со повреда на препоните.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Барселона спреми нов договор за Араухо

Барселона сака во најскоро време да го продолжи договорот со дефанзивецот, Роналд Араухо, …